Monitoring dasturi Child-Tracker PRO oddiy dastur emas. U bir nechta modullardan iborat va o'rnatish vaqtida e'tibor talab qiladi. Agar siz uni darhol o'rnatolmasangiz, tushkunlikka tushmang, lekin ko'rsatmalarni qayta o'qib chiqing va protsedurani qaytadan o'ting.
- Android sozlamalarini kiriting-->Xavfsizlik-->Noma'lum manbalar (Dasturlarni nafaqat Marketsdan o'rnatish imkonini beradi)
- Child-Tracker Ota-ona nazorati (Android uchun Child-Tracker-ning eski bepul versiyasi)ni telefon/planshetingizdan olib tashlang, chunki u PRO bilan mos kelmaydi.
- Child-Tracker.net serverida hisobingizga kiring;
- Yuklab olishlar sahifasiga oʻting va Android uchun Child-Tracker PRO-ni yuklab olish uchun tugma yoki havolani toping.
- Taqsimotni telefon yoki planshetingizga yuklab oling. Arxivni ochish uchun RARFayl menejeri Google Play'dan. Arxivni yangi jildga oching. Ichkarida siz boshqa arxivni topasiz, uni o'rnatishdan oldin ochish kerak. Arxiv paroli 12345.
- Ochilmagan jildlarga o'ting va PRO_agent.apkni o'rnating;
- Android 5 va undan keyingi versiyalarida siz Child-Tracker PRO-ga ilovalar ma'lumotlar bazasiga ruxsat berishingiz kerak. Dastur sizdan buni birinchi marta boshlaganingizda so'raydi. Agar bu sodir bo'lmasa, telefon sozlamalari, Xavfsizlik, ma'lumotlar bazasiga kirgan ilovalarni ishga tushiring.
- Android klaviaturasidan foydalanish;
***************************************************************************************
Yozilgan matnni yozish uchun modulni o'rnatish va Child-Tracker PRO ni birinchi marta ishga tushirishning ikkita varianti mavjud:
- TalkBackTS orqali :
- TalkBackTS ni oʻrnatishdan oldin TalkBackTS va Helper Service(Child-Tracker Helper)ning eski versiyalarini, agar ular avval oʻrnatilgan boʻlsa, qoʻlda olib tashlang.
- TalkBackTS_4.apk; ni oʻrnating
- Android sozlamalarini oching, Maxsus imkoniyatlar, TalkBackTSni yoqing.
- Endi TalkBackTSni oʻchirib qoʻying.
- Agar tekshirilayotgan qurilma telefon boʻlsa, dasturni ishga tushirish uchun *123456# raqamiga qoʻngʻiroq qiling.
- Child-Tracker PRO dasturini ishga tushirgandan va serverga ulagandan so'ng, Android sozlamalarini oching, Maxsus imkoniyatlar, TalkBackTS-ni yoqing..
TalkBackTS modulining afzalliklari:
- Matn har qanday kiritish usullari uchun yozib olinadi;
- Mashhur messenjerlardan kiruvchi va chiquvchi xabarlarni yozib oladi: Skype, Whatsapp, Viber, Line, Facebook.
- Tashrif buyurilgan veb-sahifalar manzillarini va Youtube videolarining tavsiflarini yozib oladi.
Usulning kamchiliklari:
- Ba'zi telefonlar va planshetlarda TalkBackTS faollashtirilgandan so'ng tizim foydalanuvchi harakatlarini gapira boshlaydi. Afsuski, bu holatni o'zgartirish mumkin emas, bu hatto qimmat qurilmalarda ham mavjud bo'lgan Android konfiguratsiyasining xususiyati.
- Samsung telefonlarida Samsung Keyboard ilovasida tartib tilini oʻzgartirish mumkin emas.
- Parollar yozib olinishi kafolatlanmaydi.
- Android klaviaturasidan foydalanish (Android 4.1 va undan keyingi versiyalar uchun):
- Tkeyboard.apkni arxivning ildizidan oʻrnating.
- Android sozlamalarini oching-->Til va kiritish --> Android_klaviatura -> ON. Ushbu dasturni standart klaviaturangizga aylantiring. Android klaviaturasining o'ng tomonidagi belgini bosing. Sizga kerak bo'lgan tillarni qo'shing. Kengaytirilgan sozlamalarni tanlang, pastga *123456# kodini kiriting, Boshqarish panelini ishga tushirish uchun bu yerni bosing.
- Keyinchalik dasturni telefoningizda *123456# raqamiga qo'ng'iroq qilib ishga tushirishingiz mumkin.
Android klaviatura modulining afzalliklari:
- Agar TalkBackTS-ni o'rnatayotganda tizim foydalanuvchi harakatlarini talaffuz qila boshlasa, foydalanish mumkin.
- Tizim foydalanuvchi tomonidan kiritilgan matnni istisnosiz barcha dasturlarda, shu jumladan parollarni yozib oladi.
Недостатки метода:
- Ba'zi telefon va planshet modellarida allaqachon ishlab chiqaruvchi tomonidan o'rnatilgan original Android klaviaturasi mavjud. Bunday holda modulimizni o'rnatish imkonsiz bo'ladi.
- Oxirgi foydalanuvchi kiritish usulini istalgan boshqa usulga oʻzgartirishi mumkin, keyin esa kiritilgan matnni yozib olish toʻxtatiladi.
Diqqat, bu muhim!Agar telefoningiz parol bilan qulflangan boʻlsa, Android klaviaturasi yoki KMA klaviaturasi parol kiritilgan tilni qoʻllab-quvvatlashiga ishonch hosil qiling. aks holda siz telefoningizni qulfdan chiqara olmaysiz.
Bir vaqtning o'zida ikkala matn yozish modulini ham o'rnatish mumkin: Android klaviaturasi va TalkBackTS, keyin jurnal fayli foydalanuvchi tomonidan kiritilgan matnli yozuvlarni takrorlaydi.
Agar tekshirilayotgan qurilma GSM moduli boʻlmagan planshet boʻlsa, tkeyboard.apk faylini oʻrnating. Planshetlar uchun papkasidan. Android sozlamalarini oching-->Til va kiritish--> KMA_klaviatura -> ON.  KMA_klaviatura darajasidagi o'ngdagi belgini bosing. Matn maydoniga *123456# kodini kiriting va Boshqaruv panelini ishga tushirish tugmasini bosing. Child-Tracker PRO ochiladi.
Diqqat, bu muhim! Agar planshetingiz parol bilan qulflangan boʻlsa va siz KMA klaviaturasini birlamchi klaviatura sifatida oʻrnatgan boʻlsangiz, KMA klaviaturasi parol kiritilgan tilni qo‘llab-quvvatlashiga ishonch hosil qiling, aks holda siz planshetni qulfdan chiqara olmaysiz.
- Child-Tracker PRO dasturini ishga tushiring. Serverga ulanish tugmasini bosing va roʻyxatdan oʻtishda foydalangan elektron pochta manzilingizni kiriting. U bolaning telefonidagi gmail, e-mail va Play Market dasturlarida ishlatiladigan manzilga mos kelmasligi kerak. Ulanish tugmasini bosing. Server sizning hisobingizda o'zining noyob identifikatori (ID) bilan yangi virtual qurilma yaratadi. Ushbu identifikator Child-Tracker.net elektron pochta maydoniga kiritiladi. Iltimos, uni o'zgartirmang.
- Agar siz allaqachon hisobingiz uchun virtual qurilmalarning maksimal sonini yaratgan bo'lsangiz, server xatolik yuz beradi. Qurilma panelidan keraksiz virtual qurilmani olib tashlang va qaytadan urinib ko'ring. Eslatib o‘tamiz, asosiy qurilmalar uchun maksimal qurilmalar soni 1 ta, Standard uchun – 5 ta, PRO uchun – 10 ta.
- Dastur sozlamalarini o'zgartirish uchun apparat menyusi tugmasini bosing yoki dasturning asosiy oynasidagi Yanatugmasini toping.
- Agar siz Child-Tracker PRO dasturini hisobingizdagi mavjud virtual qurilmaga ulashni istasangiz, uning identifikatorini Child-Tracker.net elektron pochta maydoniga kiriting. Ulanish(Ulanishni tekshirish) tugmasini bosing.
Video: Android 6.0< da Child-Tracker PRO 1.6.80/h2>
Agar bu video o'ynamasa, uni Youtube
da ko'ringVideo: Android 5.1 uchun Child-Tracker PRO
da ko'ringVideo: Android 4 o'rnatilgan telefonga Child-Tracker PRO 1.6.72 ni qanday o'rnatish kerak
da ko'ringVideo: Android 4 o'rnatilgan telefonda Child-Tracker PRO 1.6.72 ni qanday sozlash kerak
If this video does not play, see it on Youtube
Video: Child-Tracker PRO-ni Android 4.2 bilan planshetga qanday o'rnatish kerak
Agar bu video o'ynamasa, uni Youtube-da ko'ring
Video: Android 4.4 o'rnatilgan telefonga Child-Tracker PRO 1.6.55 ni qanday o'rnatish kerak
Video: Android 5.1 o'rnatilgan telefonga Child-Tracker PRO 1.6.60 ni qanday o'rnatish kerak
- Sozlamalar\Kengaytirilgan\Maxsus-ga o'ting. imkoniyatlar. TalkbackTS_4-ni o'chiring.
- Xavfsizlik ilovasiga o'ting. Ruxsatlar/Avtomatik ishga tushirishga o‘ting, tizim KMA xizmati va TalkbackTS_4 ni yoqing.
- Xavfsizlik ilovasiga o'ting. Ruxsatlar/Ruxsatlar bo‘limiga o‘ting, tizim KMA xizmati va TalkbackTS_4 ni tanlang. Har birida barcha parametrlarni Ruxsat berish (barcha kirishga ruxsat berish) ga o'tkazing.
- Sozlamalar\Kengaytirilgan\Batareya va unumdorlik\Batareya sarfi\Ilovalarni tanlash-ga o'ting. Navbatda Tizim KMA xizmati va TalkbackTS_4 ni tanlang, Custom-ga o'ting. Biz “Fon tarmoq” parametrini “Ulanishda qolish”ga, “Fon joylashuvi”ni esa “Ruxsat berish”ga o‘zgartiramiz.
- Boshqa variant: Sozlamalar\Batareya\Batareya va unumdorlik\Ilovalar bo'yicha batareya iste'moli\Ilovalarni tanlang\KMA xizmati tizimi\Cheklanmagan. TalkBackTS uchun ham xuddi shunday.
- Sozlamalar\Kengaytirilgan\Maxsus-ga o'ting. imkoniyatlar. TalkbackTS_4-ni yoqing.
- Sozlamalar, Kengaytirilgan sozlamalar, Batareya menejeri, Himoyalangan ilovalarni oching.
- KMA xizmati tizimi va TalkBackTS ni yoqing.
- Telefon sozlamalarini, Ilovalarni oching.
- TalkBackTS_4 dasturini toping va ustiga bosing. O'chirish buyrug'ini bering.
- KMA tizimi xizmati dasturini toping va ustiga bosing. O'chirish buyrug'ini bering. KMA_klaviaturani toping va ularni ham olib tashlang

Как установить и настроить Smart-Oila PRO 1.6.55-1.6.80 для Android 4.1-7
Программа мониторинга Kidlogger PRO не является простым приложением. Она состоит из нескольких модулей и требует внимания при установке. Если у вас не получится установить ее сразу, не расстраивайтесь, а прочтите еще раз инструкцию и пройдите процедуру заново.
- Войдите в настройки Android-->Безопасность-->Неизвестные источники (Позволяет устанавливать программы не только с Маркетов)
- Удалите с телефона/планшета Kidlogger Parental Control (старую бесплатную версию KidLogger для Android), поскольку она несовместима с PRO.
- Войдите в свою учетную запись на сервере Kidlogger.net;
- Перейдите на страницу загрузок и найдите кнопку или ссылку для загрузки Kidlogger PRO для Android.
- Загрузите дистрибутив на телефон или планшет. Чтобы открыть архив, воспользуйтесь программой RAR File Manager с Google Play. Распакуйте архив в новую папку. Внутри вы обнаружите еще один архив, который тоже следует распаковать перед установкой. Пароль на архив 12345.
- Зайдите в распакованные папки, и установите PRO_agent.apk;
- На Android 5 и новее вы должны предоставить программе KidLogger PRO доступ к базе данных приложений. Программа запросит это при первом запуске. Если этого не произошло, запустите настройки телефона, Безопасность, Приложения, получившие доступ к базе данных.
***************************************************************************************
есть два варианта установки модуля записи набранного текста и первого запуска Kidlogger PRO:
- с помощью TalkBackTS :
- Пред установкой TalkBackTS вручную удалите старые версии TalkBackTS и Helper Service(Kidlogger Helper), если они стояли ранее.
- Установите TalkBackTS_4.apk;
- Откройте настройки Android, Специальные возможности, включите TalkBackTS.
- Теперь выключите TalkBackTS.
- Если инспектируемое устройство - телефон, позвоните *123456# для запуска программы.
- После запуска и подключения программы KidLogger PRO к серверу, откройте настройки Android, Специальные возможности, включите TalkBackTS.
Достоинства модуля TalkBackTS:
- Производится запись текста для любых методов ввода;
- Записывает входящие и исходящие сообщения популярных мессенджеров: Skype, Whatsapp, Viber, Line, Facebook.
- Записывает адреса посещенных Web-страниц и описание роликов Youtube.
Недостатки метода:
- На некоторых телефонах и планшетах после активации TalkBackTS система начинает проговаривать действия пользователя. К сожалению изменить эту ситуацию нельзя, это особенность конфигурации Android, которая встречается даже на дорогих аппаратах.
- На телефонах Samsung в приложении Samsung Keyboard невозможно поменять язык раскладки.
- Запись паролей не гарантируется.
- с помощью программы Android Keyboard (для Android 4.1 и новее):
- Установите Tkeyboard.apk из корня архива.
- Откройте настройки Android-->Язык и ввод --> Android_keyboard -> ON. Сделайте эту программу клавиатурой по умолчанию. Щелкните на иконке справа, на уровне слова Android keyboard. Добавьте языки, которые вам нужны. Выберите advanced settings, введите внизу код *123456#, click here to Launch control panel.
- Впоследствии, на телефоне вы можете запустить программу, позвонив *123456#.
Достоинства модуля Android Keyboard:
- Можно применить в случае, если при установке TalkBackTS система начинает проговаривать действия пользователя.
- Система записывает текст, набранный пользователем во всех без исключения программах, включая пароли.
- На некоторых моделях телефонов и планшетов производителем уже установлен оригинальный Android Keyboard. В таком случае установка нашего модуля будет невозможна.
- Конечный пользователь может переключить способ ввода на любой другой, тогда запись набранного текста прекратится.
Внимание, это важно! Если ваш телефон закрывается с помощью пароля, удостоверьтесь, что Android keyboard или KMA Keyboard поддерживает тот язык, на котором был введен пароль. иначе вы не сможете разблокировать телефон.
Возможна установка одновременно обоих модулей записи текста: Android Keyboard и TalkBackTS, тогда в файле журнала будут дублироваться записи текста, набранного пользователем.
Если инспектируемое устройство - планшет без GSM модуля, установите tkeyboard.apk из папки For tablets. Откройте настройки Android-->Язык и ввод --> KMA_keyboard -> ON. Щелкните на иконке справа, на уровне KMA_keyboard. Введите код *123456# в текстовом поле и нажмите кнопку Открыть панель управления (Launch Control Panel). Откроется программа Smart-Oila.
Внимание, это важно! Если ваш планшет закрывается с помощью пароля, и вы сделали KMA Keyboard клавиатурой по умолчанию, удостоверьтесь, что KMA Keyboard поддерживает тот язык, на котором был введен пароль, иначе вы не сможете разблокировать планшет.
- Запустите программу KidLogger PRO. Нажмите кнопку Connect to server и введите ваш адрес электронной почты, который вы использовали для регистрации. Он не должен совпадать с адресом, который используется в программе gmail, e-mail и Play Market на телефоне ребенка. Нажмите Connect. Сервер создаст новое виртуальное устройство в вашей учетной записи со своим уникальным идентификатором (ID). Этот идентификатор будет вписан в поле Kidlogger.net email. Пожалуйста, не изменяйте его.
- Если вы уже создали максимальное количество виртуальных устройств для вашей учетной записи, сервер выдаст ошибку. Удалите из панели устройств ненужное виртуальное устройство и попробуйте снова. Напоминаем, что максимальное количество устройств для basic - 1, для Standard -5, для PRO - 10.
- Для изменения настроек программы нажмите аппаратную кнопку Menu или найдите кнопку More на главном окне программы.
- Если вы хотите подключить программу Kidlogger PRO к уже существующему виртуальному устройству в вашей учетной записи, впишите его идентификатор в поле Kidlogger.net email. Нажмите кнопку Подключить(Проверить соединение).
Video: KidLogger PRO 1.6.80 на Android 6.0
If this video does not play, see it on Youtube
Video: KidLogger PRO for Android 5.1
Видео: как Установить Kidlogger PRO 1.6.72 на телефон с Android 4
Видео: как настроить Kidlogger PRO 1.6.72 на телефоне с Android 4
Видео: как Установить Kidlogger PRO на планшет с Android 4.2
Видео: как Установить Kidlogger PRO 1.6.55 на телефон с Android 4.4
Видео: как Установить Kidlogger PRO 1.6.60 на телефон с Android 5.1
- Заходим в Настройки\Дополнительно\Спец. возможности. Выключаем TalkbackTS_4.
- Заходим в приложение Security (Безопасность). Переходим в Permissions/Autostart, включаем System KMA Service и TalkbackTS_4.
- Заходим в приложение Security (Безопасность). Переходим в Permissions/Permissions, выбираем System KMA Service и TalkbackTS_4. В каждом все опции переключаем на Allow (разрешаем весь доступ).
- Заходим в Настройки\Дополнительно\Батарея и производительность\Расход заряда батареи\Choose apps. Выбираем по очереди System KMA Service и TalkbackTS_4, заходим в Custom. Опцию Background Network переводим в Stay Connected, а Background Location - Allow.
- Другой вариант: Настройки\Батарея\Батарея и производительность\Расход заряда батареи приложениями\Выбрать приложения\System KMA Service\Нет ограничений. То же самое для TalkBackTS.
- Заходим в Настройки\Дополнительно\Спец. возможности. Включаем TalkbackTS_4.
- Откройте Настройки, Расширенные настройки, Диспетчер батареи, Защищенные приложения.
- Включите System KMA Service и TalkBackTS.
- Откройте настройки телефона, Applications.
- Найдите программу TalkBackTS_4 и нажмите на нее. Дайте команду Uninstall.
- Найдите программу System KMA service и нажмите на нее. Дайте команду Uninstall. Найдите KMA_keyboard и удалите их тоже